"VMVT reglamentų pokyčiai ir Justinos šunų veislyno sėkmės istorija"

Home » Įgyvendinti projektai » VMVT reglamentų pokyčiai ir Justinos šunų veislyno sėkmės istorija

Padėti įveikti biurokratines kliūtis Justinai, užsiimančiai Keribliūterjerų (Kerry Blue terrier) veislės šunų veisimu, mums buvo tam tikras iššūkis.

Justina kreipėsi į mus atsidūrusi beviltiškoje situacijoje. Ji, nuo 2006 m. Lietuvos kinologų draugijos narė ir šunų veislyno „Ūdra“ savininkė, pasikeitus teisiniam reglamentavimui, nebegalėjo būti registruota VMVT registre, kaip gyvūnų augintinių veisėja, nes jos veisiamas šuo laikomas kitu nei jos gyvenamoji vieta adresu, šuns laikymu ir priežiūra užsiima kitas asmuo.

Tokia praktika leistina pagal Lietuvos kinologų draugijos įstatus ir šunų veisimo nuostatus, tačiau prieštarauja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) patvirtintiems Veterinarijos reikalavimams gyvūnų augintinių veisėjams.

Džiaugiamės, kad bendromis mūsų ir VMVT atsakingų specialistų pastangomis pavyko šunų veislyno „Ūdra“ savininkei Justinai registruoti vykdomą gyvūnų augintinių veisimo veiklą ir gauti veisėjo registracijos numerį,

kad tuo pačiu prisidėjome prie naujos praktikos atsiradimo VMVT taikomame verslinio gyvūnų augintinių veisimo teisiniame reglamentavime.

MVKC
Consent Management Platform by Real Cookie Banner